تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

growth hacking

هک رشد!

حتما دو اصطلاح هک و رشد را تابحال شنیدید.اما فکر میکردید این دو واژه کنار هم تحول عظیمی در کسب و کار ایجاد کنند.در ادامه مقاله میتونید داستان ورود اصطلاح هک رشد را به دنیای کسب و کار اینترنتی  بخونید.

سال 1996 قبل از اینکه هات میل شروع به کار کند مدیران هات میل نشستند و یک میزگردی تشکیل دادند گفتند که چکار کنیم که اولین سرویس ارسال ایمیل رایگان را معرفی کنیم یک نفر گفت که برویم در تلویزیون تبلیغ کنیم یک نفر گفت که بیلبورد بزنیم یک نفر گفت رادیو چطور است هر کسی ایده ای دارد و هر کدام از اینها چند صد هزار دلار گاهی اوقات هزینه اش می شد و یک نفر گفت که چرا اینقدر باید هزینه کنیم نمی شود کار دیگری انجام بدهیم. آمد گفت که بیاییم زیر تمام ایمیل هایی که ارسال می شود یک پیامی بزنیم که بیایید از سیستم ارسال ایمیل رایگان ما استفاده کنید.

اولش باهاش مخالفت کردند و گفتند ما اگر قرار باشد سیستم جدید را معرفی کنیم باید خیلی هزینه کنیم باید برویم بیلبورد بزنیم رادیو تلویزیون از این ابزارها استفاده کنیم چرا چون سیستم بازاریابی سنتی این طوری می گفت که باید هزینه کنید تا بتوانید یک محصولی را معرفی کنید اما بعد از اینکه با همدیگر بحث کردند و با همدیگر نظراتشان را در میان گذاشتند به این نتیجه رسیدند که بیایند این حرکت را انجام بدهند. این حرکت را انجام دادند و بعد از شش ماه هات میل یک میلیون نفر کاربر داشت و دو هفته بعد تعداد کاربرانش دو برابر شد و بعد از یک سال تعداد کاربران هات میل به ده میلیون نفر رسید.

تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

 

این شد که یک استارت آب چند صد هزار دلاری 400 میلیون دلار به مایکروسافت فروخته شد. آن شخصی که آمد آن پیشنهاد را داد طرز فکرش با طرز فکر بازاریاب های سنتی تفاوت می کرد. آن شخصی که آمد آن پیشنهاد را داد به عنوان یک بازاریاب نمی شود او را شناخت به عنوان یک مدیر محصول نمی شود او را شناخت به عنوان یک صاحب استارت آپ نمی شود او را شناخت به عنوان یک کدنویس هم نمی شود او را شناخت او را به عنوان یک هک رشد می شناسند.

هک رشد که در حال حاضر خیلی از این اصطلاح استفاده می شود و خیلی ها ادعا می کنند که ما هکر رشد هستیم شخصی است که می آید برخلاف اصول بازاریابی سنتی و با استفاده از خلاقیت ها و تکنیک های جدید و با ساختار شکنی تکنیک های قدیم بازاریابی سنتی می آید ابزارهایی را در اختیار می گیرد و می آید به گونه ای از ابزارهای جدید بازاریابی استفاده می کند که بتواند بیشترین نتیجه را از کمپین ها و کمپین های تبلیغاتی ببرد. در واقع می آید طوری متفاوت عمل می کند و طوری خلاقانه فعالیت می کند. کاری میکند که خود مردم بیایند یک استارت آپ را معرفی کنند همین که مردم می آیند آن استارت آپ را معرفی می کنند در مدت زمان بسیار کوتاهی یک رشد بسیار عظیمی تجربه خواهد کرد.

تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

بحث هک رشد یعنی استفاده خلاقانه از ابزارهای بازاریابی و شکستن ساختارهای قدیمی و چهارچوب های قدیمی بازاریابی بحث تفکر خلاقانه است و نه به ابزارها مربوط است و نه به تکنیک های سنتی بازاریابی که در گذشته از آن استفاده می کردند یک هکر رشد می آید بدون اینکه بخواهد هزینه زیادی کند حرکت های خلاقانه ای انجام می دهد که کسانی که ابزارهای بسیار گران قیمت بازاریابی سنتی استفاده می کنند مثل بیلبورد مثل تلویزیون یا حتی در بحث بازاریابی اینترنتی مثل گرفتن بنرهای بسیار گران قیمت می آید از یک سری تکنیک های بسیار خلاقانه استفاده می کند که بتواند یک کسب و کار را از صفر در مدت زمان بسیار کوتاهی به درجات بسیار شگفت انگیزی برساند.

بحث هکر رشد و بحث هک رشد مطرح است که شما عزیزان اگر بتوانید این تکنیک های هک رشد را در کسب و کارتان پیاده سازی کنید می توانید از کسانی که هزینه های بسیار زیادی برای کسب و کارشان دارند می کنند به صورت خیلی خلاقانه و بسیار هوشمندانه استفاده کنید، از یک سری از تکنیک ها تا از کسانی که هزینه های بسیار زیادی برای کسب و کارشان می کنند به راحتی جلو بزنید و کسب و کارتان را از درجه بسیار پائینی به درجه بسیار شگفت انگیز و بالا برسانید. این مقدمه ای بود بر فایل های بعدی که قرار است برای شما در مورد تکنیک های هک رشد توضیح بدهم تکنیک هایی که اگر آنها را به کار ببرید می توانید با کمترین هزینه ها در کوتاهترین زمان بیشترین نتیجه را ببرید و کسب و کار خودتان را در حد میلیونی معرفی کنید.

به شما پیشنهاد می کنم در فایل های بعدی با من همراه باشید تا تکنیک های ناب هک رشد را با هم مطرح کنیم.

آیا می دانید بدترین تصمیم بازاریابی که می توانید بگیرید چه چیزی است. این است که روی محصولی فعالیت کنید که نیاز خاصی از مردم را برطرف نمی کند و به حد ایده آل خودش بهبود پیدا نکرده است در این مقاله با بخش دوم بازاریابی هک رشد در خدمت شما هستم.

می دانید آنچه بیشتر از هر چیزی من را جذب بازاریابی هک رشد کرده است اینکه این روش، روش قدیمی بازاریابی را به طور کامل نقض می کند. از نگاه هک رشد این که شما محصولی داشته باشید که نیاز واقعی از گروه واقعی از مردم را رفع کند بهترین روش بازاریابی است. اینکه شما محصولی را ایجاد کنید و دائم آن را بهبود بدهید که به بهترین شکل نیازهای مخاطبان را برطرف کند.

شرکت  air bed & breakfast که در ابتدا با هدف تبدیل آپارتمان موسسانش به یک پانسیون تشکیل شد بعد از مدت ها کار کردن روی ایده شان بهبود کسب و کارشان آن را تبدیل کردند به یک شرکتی که در حال حاضر شما هر جای دنیا بخواهید بروید از چادر تا هتل های پنج ستاره می توانید از طریق این شرکت جا رزرو کنید. که در حال حاضر این شرکت به اسم airbnb فعالیت می کند که ده میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

 

یا شرکت  اینستاگرام که در ابتدا با اسم بربن که یک شبکه اجتماعی مبتنی بر موقعیت مکانی بود شروع به فعالیت کرد بعد از مدتی موسسانش به این نتیجه رسیدند که این مخاطبان ما وقتی می آیند در شبکه های اجتماعی بیشتر می آیند به سمت عکس ها و فیلترهای عکس ها و بیشتر به این قسمت علاقمند هستند به خاطر همین یک میزگرد تشکیل دادند که ما چکار می توانیم بکنیم که نیاز مخاطبانمان را رفع کنیم و همین بهبود محصول و ایده باعث شد که اینستاگرام به اینستاگرام فعلی تبدیل شود که یک میلیارد دلار به فیسبوک فروخته شد.

با درک هک رشد شما متوجه میشوید که هیچ رازی برای موفقیت محصول شما وجود ندارد و به محض اینکه محصول شما به سطح بهینه خودش برای رفع نیاز مخاطبان برسد نتایج مشابهی دریافت خواهید کرد. اسنپ چت با همین روش نوآوری در اپلیکیشن های عکس محور آمد جلب توجه جوانان و نوجوانان را کرد و از این طریق بدون بازاریابی 5/3 میلیارد دلار ارزش پیدا کرد بعضی از شرکت ها ممکن است که خیلی طول بکشد که محصولشان را به حد بهینه برسانند. اما بعضی از شرکت ها ممکن است که خیلی سریع به این نتیجه برسند اما هدف همه آنها این است که بتوانند محصولشان را برای نیازهای بازار به حد بهینه برسانند. اریک ریس نویسنده کتاب لین استارت آپ می گوید شما بهترین روشی که می توانید اتحاذ کنید برای همخوانی محصولتان با نیازهای بازار این است که از یک mvp یعنی کمینه محصول پذیرفتنی شروع کنید با کمینه محصول بازاریابی اینترنتی خود را انجام دهید. بعد این را تا حد نیازهای بازار که بتواند آن را رفع کند بهبودش بدهید.

تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

دوست عزیزم نمی توانید بیایید روی یک محصولی بازاریابی کنید که نیازهای مخاطبانتان را خوب رفع نمی کند. اگر روی این محصول بازاریابی کنید عملا اتلاف وقت انجام دادید. کتاب هایی که بوی موفق نشدن بعد از انتشارشان می آید چطوری کار می کنند نویسنده هایش می روند یک سال در خانه می نشینند و بکوب کتاب می نویسند. بدون اینکه متوجه باشند که نیازهای بازارشان چی است و آیا این کتاب اطلاعاتی که مخاطبان هدفشان نیاز دارند را برطرف کند یا خیر. بعد می دهند به ناشر و به این امید که این کتاب پرفروش شود می نشینند اما به نظر نمی رسد که کتابشان پرفروش شود.

کتاب هایی پرفروش می شوند که نویسنده های آنها قبل از اینکه بیایند کتاب را بنویسند می روند وبلاگ می نویسند نظرات مخاطبان را می گیرند با توجه به واکنش مخاطبانشان می روند سرفصل ها را ایجاد می کنند و مخاطبان هستند که می آیند موضوعات کتاب را کنار همدیگر می چینند. و این نویسندگان با توجه به نیازهای مخاطبان کتاب را می نویسند و خیلی راحت آن کتاب پرفروش می شود.این شیوه بازاریابی در کسب و کار اینترنتی و غیر اینترنتی حاکم است.

تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

 

evernote یک اپلیکیشن است برای یادداشت برداری . این اپلیکیشن خودش دارد خودش را بازاریابی می کند موسسان این اپلیکیشن می گویند کسانی که به چیزی غیر از تولید بهترین محصول فکر می کنند هیچ موقع نمی توانند بهترین محصول را بسازند به خاطر همین آمدند تمام بودجه بازاریابی را صرف تولید بهترین محصول کردند که بتوانند نیازهای مخاطبان را دوباره دارم می گویم نیازهای مخاطبان را به بهترین شکل برطرف کنند. مثلا وقتی آمدند گلایه های مشتریانشان را به خاطر شک روسایشان برای استفاده از لپ تاپ در جلسات به آنها ارایه کردند آمدند چکار کردند یک استیکر درست کردند که بگذارند پشت لب تاپ هایشان روی استیکر این بود قصد بی ادبی ندارم فقط دارم با اورنت یادداشت می کنم این یعنی چه هر جا این لب تاپ ها برده می شود مثل یک بیلبورد متحرک می ماند که مخاطبان اینها مخاطبان وفادارشان به عالی به بهترین شکل ممکن آنها را تبلیغ می کنند.

تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

پس دوست من بازی عوض شده است. نیاز دارید به مفهوم هک رشد دقت بیشتری کنید الان دیگر الزاما اولین کسانی که وارد بازار می شوند موفق نیستند و جایزه را نمی برند جایزه را افرادی می برند که می آیند بین بازار و محصولشان همخوانی ایجاد می  کنند. مطمئن باشید اگر به این نتیجه برسید و بین محصولت و بازار همخوانی ایجاد  کنید مثل این است که یک کبریتی را می اندازی داخل انبار مواد آتش زا.

بوووم!!! به بهترین شکل محصولت معرفی می شود. بازاریابی برای محصولی که بین بازار و خودش همخوانی وجود ندارد عملا اتلاف کردن وقت است.  راستی منتظر فایل بعدی ما باشید در فایل بعدی قصد دارم تکنیک های بسیار ناب برای هک رشد به شما بگویم که مطمئن هستم در کسب و کار شما فوق العاده موثر خواهد بود.

یک دیدگاه برای “تبدیل هیچ به یک کسب و کار میلیاردی با هک رشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
نقشه راه کسب درآمد از اینترنت
راهنمای کسب درآمد ماهانه حداقل 5 میلیون تومان در کمتر از 1 سال
دانلود رایگان کتاب الکترونیک نقشه راه
+
فیلم آموزشی «3 راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی»
کلیک کنید
دریافت تمام مطالب بصورت یکجا
نقشه راه کسب درآمد از اینترنت
راهنمای کسب درآمد ماهانه حداقل 5 میلیون تومان در کمتر از 1 سال
دانلود رایگان کتاب الکترونیک نقشه راه
+
فیلم آموزشی «3 راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی»
کلیک کنید
به چه آدرس ایمیلی ارسال کنیم؟
سپاس
ایمیلی با موضوع «ورود به نقشه راه» به آدرس ایمیل شما ارسال کردیم.
به پاس تشکر از عضویت شما
کپن تخفیف 50 درصدی خرید پرفروش‌ترین کتاب سال
«اثر مرکب»
کد تخفیف: newmember
نقشه راه کسب درآمد از اینترنت
راهنمای کسب درآمد ماهانه حداقل 5 میلیون تومان در کمتر از 1 سال
دانلود رایگان کتاب الکترونیک نقشه راه
+
فیلم آموزشی «3 راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی»
کلیک کنید
دریافت تمام مطالب بصورت یکجا
نقشه راه کسب درآمد از اینترنت
راهنمای کسب درآمد ماهانه حداقل 5 میلیون تومان در کمتر از 1 سال
دانلود رایگان کتاب الکترونیک نقشه راه
+
فیلم آموزشی «3 راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی»
کلیک کنید
به چه آدرس ایمیلی ارسال کنیم؟
من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم
به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب
ترین شغل دنیاست
در این وبسایت می خواهم هرآنچه در 8 سال
فعالیت در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد گرفتم
با شما به اشتراگ بگذارم
احمد کلاته
سپاس
ایمیلی با موضوع «ورود به نقشه راه» به آدرس ایمیل شما ارسال کردیم.
به پاس تشکر از عضویت شما
کپن تخفیف 50 درصدی خرید پرفروش‌ترین کتاب سال
«اثر مرکب»
کد تخفیف: newmember
در این آموزش رایگان بطور کاملا کاربردی سئو داخل و خارج سایت را یاد می‌گیرید
«برای دریافت مشابه این آموزش در سایت‌های دیگر باید بیش از 200.000 تومان پرداخت کنید»
1. چطور برای سایتمان محتوای کاملا بهینه برای گوگل ایجاد کنیم
2. چطور برای سایتمان به تعداد نامحدود بک لینک با کیفیت بگیریم
3. ارائه چک لیست برای نوشتن یک متن کاملا بهینه شده برای گوگل
4. انواع روش‌های دریافت بک لینک با کیفیت و استراتژی‌های آن
با تدریس احمد کلاته
فیلم به ایمیلتان ارسال شد
با تشکر
وقت ندارید به ایمیلتان مراجعه کنید؟
نقشه راه کسب درآمد از اینترنت
راهنمای کسب درآمد ماهانه حداقل 5 میلیون تومان در کمتر از 1 سال
دانلود رایگان کتاب الکترونیک نقشه راه
+
فیلم آموزشی «3 راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی»
نقشه راه کسب درآمد از اینترنت
راهنمای کسب درآمد ماهانه حداقل 5 میلیون تومان در کمتر از 1 سال
دانلود رایگان کتاب الکترونیک نقشه راه
+
فیلم آموزشی «3 راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی»
به چه آدرس ایمیلی ارسال کنیم؟
سپاس
تا 2 دقیقه دیگر اطلاعات به ایمیل شما ارسال خواهد شد
یک پیشنهاد ویژه برایتان داریم
فروش دوره «8 راهکار تضمینی برای افزایش فروش اینترنتی» با 85 درصد تخفیف
دوره آموزشی رایگان «سئو تخصصی به زبان ساده»
هر آنچه برای سئو وبسایتتان
یاد می گیرید
نیاز دارید در این دوره آموزشی
هدیه ویژه برای 50 نفر اول «دوره جامع سئو تخصصی به زبان ساده»
در این فیلم آموزشی رایگان، مهمترین تکنیک‌های ایمیل مارکتینگ را یاد می‌گیرید
1. راهکارها و استراتژی‌های موثر دریافت ایمیل کاربران
2. استراتژی‌های موثر ارسال ایمیل و اجرای کمپین ایمیلی
3. چکار کنیم که بهترین نتیجه را از ایمیل مارکتینگ بگیریم؟
«برای دریافت مشابه این آموزش در سایت‌های دیگر باید بیش از 160.000 تومان پرداخت کنید»
با تدریس احمد کلاته
تا دو دقیقه دیگر قسمت اول «بازاریابی اتوماتیک» به ایمیل شما ارسال خواهد شد
با تشکر
وقت ندارید؟
برای عضویت ویژه تیزهوشان روی لینک روبرو کلیک کنید
- طراحی سایت بدون کدنویسی
12 ساعت فیلم آموزشی رایگان
دوره رایگان نخبگان وبمستر
- سئو تخصصی به زبان ساده
- ایمیل مارکتینگ به سبک چریکی
- تبلیغ‌نویسی حرفه‌ای در وب
دوره رایگان «ایمیل مارکتینگ به سبک چریکی»
مهمترین راز ثروتمند شدن در کسب و کار اینترنتی داشتن لیست ایمیل هدفمند از کاربران سایتتان است
در این دوره رایگان یاد می‌گیرید چطور بدون کدنویسی یک سایت حرفه‌ای بزنید
«برای دریافت مشابه این آموزش در سایت‌های دیگر باید بیش از 230.000 تومان پرداخت کنید»
با تدریس احمد کلاته
1. بدون کدنویسی در 5 دقیقه یک سایت زیبا راه اندازی کنید
2. در کمتر از یک روز یک سایت و فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای داشته باشید
3. برای داشتن سایت و تغییرات در آن نیازمند هیچ شرکت طراحی سایت نباشید
در این فیلم رایگان یاد میگرید چگونه برای محصولتان تبلیغ حرفه‌ای بنویسید
«برای دریافت مشابه این آموزش در سایت‌های دیگر باید بیش از 190.000 تومان پرداخت کنید»
1. چگونه تبلیغی بنویسیم که منجر به خرید شود؟
2. چطور اعتماد مخاطب را جلب کنیم که از ما خرید کند
3. بازاریابی عصبی در وب و تحلیل رفتار مخاطب در سایت
دوره آموزشی رایگان «طراحی سایت بدون کدنویسی»
بدون هیچ گونه علم کدنویسی یا IT، در 5 دقیقه سایتتان را راه اندازی کنید و فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای بصورت رایگان ایجاد کنید
دوره رایگان «تبلیغ نویسی حرفه‌ای در وب»
مهم نیست کجا تبلیغ می‌کنید. مهم این است که چطور برای محصولتان متن تبلیغاتی می‌نویسید و آن را معرفی می‌کنید.
دوره رایگان «سئو تخصصی به زبان ساده»
با این آموزش براحتی می‌توانید با کلمات کلیدی مورد نظرتان، رتبه یک گوگل را کسب کنید.
بلافاصله پس از ثبت‌نام، لینک تمام آموزش‌ها به ایمیلتان ارسال می‌شود
لذا با دقت آموزش‌ها را ببینید و در کسب‌وکارتان پیاده‌سازی کنید
بیش از 2000 نفر با این آموزش، کسب‌وکار اینترنتی خود را راه اندازی کرده‌اند
چطور مخاطبان وبسایت را هیپنوتیزم کنیم
این آموزش را به کدام آدرس ایمیل ارسال کنیم
همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید 88879860-021
فرم زیر را تکمیل کنید، کارشناسان آموزشی با شما تماس خواهند گرفت
شما به دو روش میتوانید ثبت نام کنید
یا
اطلاعاتتون رو وارد کنید، سریعا باهاتون تماس می‌گیریم
-------------------------------------------------------------------------------------------
اطلاعاتتون رو وارد کنید، سریعا باهاتون تماس می‌گیریم
-------------------------------------------------------------------------------------------
بلافاصله پس از ثبت‌نام، لینک تمام آموزش‌ها به ایمیلتان ارسال می‌شود
لذا با دقت آموزش‌ها را ببینید و در کسب‌وکارتان پیاده‌سازی کنید
بیش از 2000 نفر با این آموزش، کسب‌وکار اینترنتی خود را راه اندازی کرده‌اند
بلافاصله پس از ثبت‌نام، لینک تمام آموزش‌ها به ایمیلتان ارسال می‌شود
لذا با دقت آموزش‌ها را ببینید و در کسب‌وکارتان پیاده‌سازی کنید
بیش از 2000 نفر با این آموزش، کسب‌وکار اینترنتی خود را راه اندازی کرده‌اند